Pratybų atsakymai – pagalba ar žala?

Picture1
Nemokamų pratybų atsakymų dalinimasis mokinių tarpe

Šiais laikais mokyklinukai mokydamiesi į pagalbą pasitelkia internetą ir visi vienareikšmiškai sutinka, kad tai labai palengvina mokymosi procesą. Juk galima labai greitai rasti reikalingą info, juolab, dažnai kartu su rezultatu pateikiamas ir sprendimas, kuris padeda geriau suprasi kaip gaunamas tam tikras rezultatas.

Viena iš patraukliausių pagalbinių priemonių yra nemokami pratybų atsakymai internete, kurie yra suskirstyti pagal klases ir tuo pačiu dalykus. Žinoma, net ir šiais laikais internete nerasite visko, tačiau didžioji dalis yra prieinama plačiai. Kol vieni teigia, kad toks atsakymų pateikimas nėra geras pasirinkimas, kadangi vaikai gali nustoti dėti pastangas mokymosi metu, tuo tarpu kiti kontraargumentuoja, kad atsakymai internete yra labai naudingi. Juk vadovėlių atsakymai dažniausiai būna konkretūs, nėra sprendimo būdo ir tuo pačiu nepaaiškina kas ir kaip. Tai padeda vaikui mąstyti ir tuo pačiu naršyti vadovėlyje siekiant suprasti – kodėl gautas atsakymas yra toks arba kitoks. Anksčiau vaikai išspręsdavo ir iki pamokos negalėdavo būti tikri, ar sprendimas yra geras. Tokiu atveju pamokoje dažniausiai nebūdavo laiko aiškinti kiekvieno vaiko sprendimo būdo, o grįžus namo jau tekdavo daryti kitas pamokas. Taigi, toks paprastas dalykas kaip pratybos internete gali būti labai puiki mokymosi priemonė, kuri padeda spręsti ir mokytis, tuo pačiu skatina sužinoti daugiau ir stengtis sužinoti kas, kaip ir kodėl.

Pratybų atsakymai internete pateikiami ne viename interneto puslapyje, tad norėdami jaustis ramūs, kad parašyti atsakymai tikrai yra realūs – turėtumėte skaityti kitų mokyklinukų atsiliepimus. Juk pasitaiko atvejų, kai pateikti atsakymai nėra teisingi ir tokiu atveju visas mokymosi  procesas būna sugadinta. Štai todėl nesinaudokite abejotinos kokybės puslapiais, kuriuose atsakymai gali būti specialiai klaidinantys.

Mokymosi metu taip pat labai svarbu būti fiziškai aktyviems, kadangi tai pailsina smegenis. Tuo pačiu kuo sveikiau maitintis, per daug nesusikonstruoti į mokslus ir bandyti suprasti, o ne tiesiogiai iškalti visą pateiktą info. Visada laimi tie, kurie pamilsta tą mokslą, kurį bando suprasti. O pamilti nebus sudėtinga, jeigu nuoširdžiai ieškosite sprendimų.